Вартість протесту проти законного будівництва сягає $200 тис.

12 августа 2019

Нагадуємо, що 3m2 є і в Telegram.
Все про новобудови Києва та області — у вашому месенджері!

Вартість організованого протесту проти законного будівництва становить від $20 до $200 тис.  Про це, спираючись на дані столичних девелоперських та будівельник компаній, повідомила головна експертка інформаційно-аналітичного порталу 3m2 Вікторія Берещак. Вона також розповіла, що інколи інспірований конфлікт може коштувати значно більше зазначеної суми.

«Відступні можуть бути конвертовані у квадратні метри і сягають 2% загальної житлової площі. Якщо зважити на ринкову вартість квартир, то ціна залагодження конфлікту інколи може становити понад 2 млн. $», — сказала вона. За даними Вікторії Берещак під час передвиборчих кампаній активність псевдоактивістів суттєво зростає: у 2018 році під тиском псевдоактивістів перебувало понад 45% об’єктів, будівництво яких тільки-но розпочалося. «Зараз цей показник значно змінився: понад 80% будівництв, розпочатих цього року, знаходяться під тиском активістів. При цьому „залагодження“ конфлікту найчастіше триває від 1 до 3 місяців», — зауважила фахівчиня.

На її погляд, відсутність чіткої містобудівної політики та невиліковна корупція в державних контролюючих органах разом з бездіяльністю правоохоронців призвели до того, що під виглядом «громадської непокори» діють злочинні групи, штучно створюючи протести з метою особистого збагачення. «Власне інтерес псевдоактивістів полягає в тому, щоб якомога в коротший термін створити довкола „обраного“ ЖК галас з метою фінансової наживи разом з політичним піаром», — підкреслила вона. Експертка наголосила, що зараз подібні конфлікти активно стимулюють радикальні і громадські організації, або ж окремі представники політичних сил. Як правило, прикриваються за «ширмою» місцевих жителів, які можуть бути як обізнані про реальні цілі пікетів і акцій, так і накручені ззовні недостовірною інформацією і фейками. На її думку, псевдоактивістами також слід вважати окремі групи громадян, які, прикриваючи свої власні бізнес-інтереси, намагаються роздмухати конфлікт. Переважно ці інтереси можуть стосуватися самозахоплених ділянок, на яких найчастіше облаштовують незаконні парковки.

«Схема таких протестів з „прикриттям“ досить проста: наприклад, нещодавно в Дніпровському районі столиці одне ОСББ заявило про те, що будівництво на ділянці поряд з їхнім будинком буцімто незаконне, що будівельні роботи руйнують їхній будинок, що знищується „зелена зона“ і т. ін. Проте справжній інтерес тут полягає трохи в іншому: ОСББ, не маючи жодних дозволів чи інших законних підстав, облаштувало парковку для своїх мешканців на частині території ділянки забудови та комунальній землі, призначеної для проїзду автотранспорту. А ділянка, на якій будуватиметься багатоквартирний будинок, належить до старої промзони, що вже понад 10 років знаходиться у занедбаному стані», — розповіла Вікторія Берещак. Експертка повідомила, що найняті протестувальники залежно від їхньої ролі у протесті, отримують від 300 до 1000 грн на годину. Окрім цього, деякі депутати Київради також активно долучаються до відстоювання чиїхось бізнес-інтересів або ж є виконавцями чиїхось доручень. «Часто роль депутатів полягає в підготовці депутатських запитів до різних державних та місцевих органів, наприклад, в поліцію, ДАБІ, земельну комісію. Такі дії здатні на певний час заблокувати будівництво», — стверджує Вікторія Берещак.

«Акції під конкретний майданчик можуть влаштовувати кілька разів, ініціювати засідання комісії в КМДА з резонансних будівництв, викликати представників забудовника на нібито публічний діалог, який перетворюється на шарварок. Все це робиться для розігріву, а потім до девелопера відправляють „гінця“. Той пропонує за певну суму або певну кількість квартир в будинку позбутися всіх проблем раз і назавжди. Якщо забудовник відмовляється, протести розпалюються з новою силою», — зазначає Вікторія Берещак. Щоб вирішити питання з псевдоактивістами і банальним рекетом, на думку гравців ринку, важливо бути над сутичкою і чітко діяти за законом. «Закривати очі на факти вимагання, посадову недбалість перевіряючих органів або відкуповуватися не варто. Діяти потрібно відкрито і з позиції права», — підсумувала Вікторія Берещак. 


Статьи по теме:

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ:

Для добавления комментария необходимо авторизоваться
Рынок новостроек Киева
Июль 2019
Средняя
цена
23 500
грн/м2

Динамика
цен
-1,67%

ЖК Киева /
Новые ЖК
247 / 5

по данным Статистика цен на недвижимость от ЛУН.ua
наверх