Як купити кватиру? Поради фахівця

20 мая 2019

Автор: Вікторія Берещак

Купівля власної квартири — справа відповідальна і ризикована. Це великі для середньостатистичного українця гроші і купа головного болю. Щоб його уникнути, прочитайте цю статтю до кінця або подивіться наш ролик Як купити квартиру в Києві.

#1. Уточніть всі деталі про проект

Рендери — це візуалізація майбутнього комплексу, яку показують інвесторам. Однак дуже часто проект початковий зазнає істотних змін в процесі будівництва.

Вони можуть бути як просто візуальні, так і більш серйозні.

Крім того, можуть спочатку планувати побудувати паркінг на певну кількість місць, а потім скоротити або зовсім відмовитися на користь наземної парковки. Те ж відбувається з планами по комерційним об'єктам: інфраструктура — важливий пункт, на який потрібно відразу звертати увагу.

#2. Запитайте все про технічну частину проекту

Робіть це не просто так, а з метою розібратися. Вивчіть можливі технології будівництва, їх плюси і мінуси. Почитайте про матеріали, які використовують для стін, утеплення фасадів, інженерії будинку. Якщо складно самому, запросіть експерта.

Це важливо з багатьох причин. По-перше, ви не купуєте кота в мішку і підготовлені до того, що забудовник зобов'язаний надати на виході. По-друге, будете розуміти, що в квартирі, наприклад, потрібно насамперед робити звукоізоляцію, щоб не розмовляти з сусідами через стіну.

#3. Попросіть всі документи на об'єкт і перевірте їх з юристом

Це окупиться стократ. Нікого зараз не здивуєш аферами з житлом. На щастя, на ринку достатньо чесних девелоперів, але краще перевірити ще раз.

Про всі потрібні дозвільні документи можна прочитати тут.

#4. Уточніть всі фінансові питання і попросіть договір, щоб вивчити

Можна купити квартиру в новобудові, сплативши 100%, в розстрочку до введення або за спеціальними пропозиціями від забудовника, а також за допомогою іпотеки.

Якщо не виходить в якийсь момент погашати, нічого хорошого це не обіцяє. Квартиру забирають, гроші не повертають. Як бути в форс-мажорних ситуаціях, варто почитати в договорі конкретної компанії.

#5. Не соромтеся перепитувати про все

Що хвилює, то і питайте. Вам повинні відповідати по суті і чесно. Тому перевіряйте всю інформацію. Краще приїхати ще через якийсь час і подивитися свіжим поглядом, поспілкуватися з менеджерами ще раз.

Пам'ятайте: ваша квартира буде вашою, поспіх не завжди добре, якщо в чомусь не впевнений.

 


 Как купить квартиру? Советы специалиста

Покупка собственной квартиры — дело ответственное и рискованное. Это большие для среднестатистического украинца деньги и куча головной боли. Чтобы ее избежать, прочтите эту статью до конца или посмотрите наш ролик Как купить квартиру в Киеве.

#1. Уточните все детали о проекте

Рендеры — это визуализация будущего комплекса, которую показывают инвесторам. Однако очень часто проект начальный терпит существенные изменения в процессе строительства.

Они могут быть как просто визуальные, так и более серьезные.

Кроме того, могут планировать вначале построить паркинг на одно количество мест, а потом сократить или вовсе отказаться в пользу наземной парковки. То же происходит с планами по коммерческим объектам: инфраструктура — важный пункт, на который нужно сразу обращать внимание.

#2. Спросите все о технической части проекта

Делайте это не просто так, а с целью разобраться. Изучите возможные технологии строительства, их плюсы и минусы. Почитайте о материалах, которые используют для стен, утепления фасадов, инженерии дома. Если сложно самому, пригласите эксперта.

Это важно по многим причинам. Во-первых, вы не покупаете кота в мешке и подготовлены к тому, что застройщик обязан предоставить на выходе. Во-вторых, будете понимать, что в квартире, к примеру, нужно первым делом делать звукоизоляцию, чтобы не разговаривать с соседями через стену.

#3. Попросите все документы на объект и проверьте их с юристом

Это окупится стократ. Никого сейчас не удивишь аферами с жильем. К счастью, на рынке полно честных девелоперов, но лучше перепроверить.

О всех нужных разрешительных документах можно прочитать здесь.

#4. Уточните все финансовые вопросы и попросите договор, чтобы изучить

Можно купить квартиру в новостройке, оплатив 100%, в рассрочку до ввода или по специальным предложениям от застройщика, а также с помощью ипотеки.

Если не получается в какой-то момент погашать, ничего хорошего это не сулит. Квартиру забирают, деньги не возвращают. Как быть в форс-мажорных ситуациях стоит почитать в договоре конкретной компании.

#5. Не стесняйтесь переспрашивать обо всем

Что волнует, то и спрашивайте. Вам должны отвечать по существу и честно. Поэтому перепроверяйте всю информацию. Лучше приехать еще через какое-то время и посмотреть свежим взглядом, пообщаться с менеджерами еще раз.

Помните: ваша квартира будет вашей, спешка не всегда хорошо, если в чем-то не уверен.


Статьи по теме:

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ:

Для добавления комментария необходимо авторизоваться
Рынок новостроек Киева
Сентябрь 2019
Средняя
цена
24 000
грн/м2

Динамика
цен
+3,9%

ЖК Киева /
Новые ЖК
247 / 5

по данным Статистика цен на недвижимость от ЛУН.ua
наверх