Як зростаються передмістя: ЖК Квартал Крюковщина і ЖК Нові Жуляни

07 мая 2019

3m2 нагадує, що перед тим, як купувати квартиру, необхідно перевірити дозвільні документи ЖК та забудовника


Автор: Артем Сіренко

Кільце передмість навколо Києва поступово звужується. Міста-супутники, що розрослися, і села, які поступово перетворюються на багатоповерхові житлові масиви, поволі зростаються одне з одним. Саме так відбувається на південній околиці Вишневого, де через дорогу вже пішло під забудову колишнє колгоспне поле села Крюківщина.

Зараз в цій місцевості будується більше десятка житлових комплексів, що складаються з декількох будівель, тому через кілька років число жителів цього нового «Крюківщина-Сіті» суттєво перевищить населення історичної «одноповерхової» Крюківщини. Поки ж в черговому огляді 3m2 «фінішує» ЖК «Квартал Крюківщина», який передає естафету будівництва ЖК «Нові Жуляни». Так-так, це комплекси одного забудовника і розташовані вони зовсім поруч.

Місцезнаходження: як це — буквально між містом і селом

ЖК «Квартал Крюківщина» розташований по вулиці Василя Стуса, яка розділяє село Крюківщина і місто Вишневе. Утім, будівельна адреса комплексу — вулиця Відродження, 1. Ця вулиця йде вглиб колишнього поля, фізично її ще не існує, проте далі по ній заплановано ЖК «Нові Жуляни».

Вулиця Стуса (далі переходить в вулицю Булакова) ще донедавна була заміським шосе, зараз же все більше нагадує міський проспект. Минулого літа її розширили, замінили асфальт, проте тротуари з'явилися далеко не скрізь, що вже говорити про пішохідні переходи (пару світлофорів є, але їх недостатньо). З огляду на те, що по обидва боки вулиці і житло, і магазини, людей, які бажають перейти чимало, то поки це небезпечно.

Ця вулиця одночасно і основний, і найкоротший шлях до Києва, вона виходить під Жулянський шляхопровід і переходить в Повітрофлотський проспект. Хоча тут метро немає і близько, до центру міста виходить недалеко, цей напрямок не дуже завантажений, та й маршрутки йдуть прямо в центр: і на Поділ, і на Центральний вокзал. Від Жулянського шляхопроводу ще можна через приватний сектор Жулян виїхати в район Лікограда і вулиці Васильківській.

«На авто — до метро» — для тих, хто підшукує для себе житло в передмісті

Другий варіант — через сусіднє село Гатне на Теремки. Дорога тут досить вузька, усього дві смуги, але в непіковий час можна хвилин за 15 доїхати, у години пік ситуація куди гірша. Маршрутки тут йдуть до метро «Теремки», є і рейси до Либідської площі та бульвару Дружби Народів. Перевага цих маршруток, що кінцева поруч: на залізничній станції «Вишневе», а значить ще можна сісти.

Ще один варіант — від залізничної станції, тільки з іншого боку, звідти маршрутки йдуть на Окружну і далі на Святошин і Нивки. Правда, до станції електрички більше кілометра, але приміські поїзди — альтернатива маршруткам (якщо вдасться зайти: в години пік вони вже переповнені). Зате на поїзді можна було б потрапити без пробок і в центр міста: в перспективі обговорюється розширення міської електрички на кшталт наземного метро за зразком берлінського С-бана.

Інфраструктура як для передмістя тут досить розвинена, хоча і належить до Вишневого. Поблизу залізничної станції розташований ринок і декілька середніх супермаркетів, а ось буквально через дорогу від ЖК «Квартал Крюківщина» є великий супермаркет «Новус» з супутньою сферою послуг. Ну, а з часом не так далеко відкриється величезний ТРЦ «Республіка».

З соціальною інфраструктурою традиційно для передмістя, що зростає, ситуація не найкраща, хоча розвиток є. Єдина в Крюківщині школа розташована за 1,5 км від ЖК «Квартал Крюківщина», ожив довгобуд нового корпусу школи №1 Вишневого, розташованої менш ніж в кілометрі. Розширюють і муніципальні садки, правда в Вишневому. Добудували другий корпус дитсадка «Барвінок», будується садок за розташованим поруч ЖК «Акварелі-2».

Тісне переплетення інфраструктури Крюківщини і Вишневого, по ідеї, повинно згодом привести до об'єднання цих муніципальних утворень, проте поки в умовах будівельного буму місцевій владі набагато вигідніше зберігати незалежність, особливо в питаннях розподілу землі та дозволів на будівництво. Утім, на ситуацію зі статусом «багатоповерхового села» можуть вплинути нові будівельні норми, затверджені минулої осені.

За новими нормами, в населених пунктах зі статусом «село» можна будувати житлові будинки заввишки не більше 5 поверхів, тоді як навіть ЖК «Нові Жуляни» планується з висотністю більше 10. Виходом може стати або приєднання до Вишневого, або створення об'єднаної територіальної громади з цим містом, або отримання Крюківщиною статусу міста. Останнє трапляється останным часом нечасто, проте не так давно шлях від селища міського типу до міста пройшла Буча.

Що стосується подальшого розвитку території, то його можна оцінювати по карті земельного кадастру: поле вже розділене на ділянки, як на великі, в середньому по 1,8 га, так і на квартали дрібних ділянок для котеджної забудови. Правда, розділивши землю і передавши її в приватну власність, місцева влада «забула» про площі під вулиці, тому чим далі вглиб поля освоювати буде важче.

Юридично до освоєння колгоспного поля і зміни цільового призначення є питання: містобудівна документація не проходила екологічну експертизу. Підставою для будівництва є зміни в генеральному плані забудови села Крюківщина, затверджені сільрадою в березні 2017 року. Утім, згідно з генпланів що Крюківщини, що Вишневого, навколишні землі будуть забудовуватися і далі, а ось закладений в давньому київському генплані тролейбус через Гатне на Вишневе через Крюківщину вже навряд чи стане реальністю.

Що будують: комплекси, будинки і планування

ЖК «Квартал Крюковщина» включає сім будівель по 6-11 поверхів, досить компактно розташованих на ділянці в 1,6 га, які розрізняються технологією будівництва. За традиційною цегляною технологією збудовані будинки № 2 (11-поверхівка), 4 (8-поверхівка), 6 (10-поверхівка) і 7 (11-поверхівка), інші — за монолітно-каркасною: № 1 (11-поверхівка ), 3 (6-поверхівка) і 5 (11-поверхівка). Всього в комплексі заявлено 453 квартири. Внутрішні дворики будуть закриті і від автомобілів, і від сторонніх, з дитячими і спортивними майданчиками, газонами і лавочками. Паркінг розташується по периметру комплексу, хоча вільної площі там небагато.

Комплекс позиціонується в комфорт-класі, при цьому на поверхах розміщується по 6-8 квартир з висотою стель 2,7 метра. Заповнення стінових прорізів в монолітно-каркасних будинках — цегла, утеплення пінополістирол і мінеральна вата. Опалення індивідуальне: в кожній квартирі передбачені двоконтурні котли, які забезпечать і гарячу воду. На старті будівництва комплектність квартири передбачала стяжку підлоги і штукатурку, однак згодом чимало подібних «опцій» були скорочені: щоб не підвищувати ціну.

У ЖК «Крюківщина» передбачені 1-, 2- і 3-трикімнатні квартири, площі досить просторі: в монолітно-каркасних будинках однушки стартують від 46 кв. м, двушки від 60 кв. м і 3-кімнатні від 89 кв. м. У цегляних будинках квартири компактніші: 1-кімнатні від 32 кв. м, 2-кімнатні від 54 кв. м і 3-кімнатні від 78 кв. м. Планування досить традиційні, але функціональні: прямокутні приміщення, просторі кухні, є квартири з двома лоджіями, вбиральними кімнатами. Утім, у продажу в ЖК «Квартал Крюківщина» залишилися тільки двокімнатні квартири з плануванням по 65,9, 70,0 і 72,5 кв. м.

Що стосується ЖК «Нові Жуляни», що має будівельну адресу вулиця Відродження, 29, то тут сумарно заявлено 10 будинків висотністю до 14 поверхів, технологія — монолітно-каркасна, з заповненням цеглою, утеплення — мінеральна вата, опалення також індивідуальне, висота стель — 2,7 метра. У першій черзі комплексу поки заплановані 4 будинки: два трисекційних П-образних і два двосекційних лінійних із загальним внутрішнім двором без машин, закритим і для сторонніх. Парковки — гостьові, по периметру, правда, на генплані вони не показані.

За плануваннями секцій будинки діляться на Г-образні і лінійні. У Г-образних секціях на поверсі передбачено 6 однокімнатних, 2 двокімнатних, одна трикімнатна квартири, розвозити мешканців буде по 2 ліфти на секцію. Усередині квартир вільне планування, стіни показані пунктиром, крім несучих, також умовні лоджії на кухнях. Забудовник позиціонує це як новий тип квартир: «однодвушки» і «двутрьошки», що забезпечує більшу гнучкість для покупців у виборі планування.

З особливостей в торцевих квартирах в санвузлах є невеликі віконця, а 3-кімнатні сплановані «вагончиком»: кімнати розташовані одна за одною, виходять в довгий коридор, в деяких секціях передбачені балкони. Найменша квартира-студія в Г-образній секції має площу 29,32 кв. м. Розташована в кутку. В лінійних секціях на поверсі вже по 10 квартир, всі ті ж 2 ліфти, у всіх секціях в загальних коридорах є комори. Парковки також заявлені гостьові по периметру невеликої ділянки в 4 га.

Що з документами: земля, дозвіл і хто забудовник

Девелопер проекту — бренд NOVBUD (раніше відомий як BIG Development), наразі представлений одразу в декількох південно-західних передмістях Києва. Так, крім ЖК «Квартал Крюківщина» і «Нові Жуляни», це ЖК «Петрівський квартал» в селі Святопетрівське (близько 50 будинків побудовано і 20 в стадії будівництва чи проектування) і ЖК «Нові Теремки» в селі Новосілки (13 будинків будується, 4 побудовано, 10 в проекті).

Будівництво ЖК «Квартал Крюківщина» ведеться на ділянці площею 1,5986 га, яка, відповідно до карти земельного кадастру (кадастровий номер 3222484000: 02: 002: 0039), перебуває в приватній власності, цільове призначення «02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку» . Власник землі — ТОВ «Крюківщина», яке виступає замовником будівництва комплексу. Компанія була створена під будівництво ЖК — в квітні 2016 року, серед її засновників ТОВ «Петрівський Квартал» і «Біг Кепітал Лімітед», пов'язані з іншими проектами NOVBUD.

По цій земельній ділянці були судові розгляди, які призвели і до накладання арешту на землю, і до заборони будівництва. У липні 2018 року ТОВ «Інфініті-Сервіс» подало позов до Господарського суду Київської області на ТОВ «Крюківщина» з метою заборонити підключення до каналізації і водопровідних мереж, які належать позивачеві, а в серпні вже Печерським районним судом Києва було накладено арешт на земельну ділянку. Однак уже в жовтні того ж 2018 року Київський апеляційний суд скасував попередні рішення і зняв арешт з землі. Конфлікт навколо підключень було вирішено, отримані нові технічні умови — і комунікації підключені.

Містобудівні умови і обмеження, а також декларації на будівництво оформлялися на окремі будинки, таким чином вдалося уникнути необхідності оформлення дозволу на будівництво і відповідної експертизи. Генпідрядником робіт виступає ТОВ «Житлолюкс-Плюс», до весни 2017 року будівництво виконувала компанія ТОВ «Проммонолітбуд».

Що ж стосується ЖК «Нові Жуляни», то тут поки тільки ведеться оформлення документації, в травні 2018 року презентували повідомлення про початок підготовчих робіт серії КС №010181411304, проте воно не дає права на виконання будівельних робіт.

Як заселитися: терміни і механізми інвестування

Питання термінів здачі, мабуть, найгостріше для інвесторів і в ЖК «Квартал Крюківщина», і в ЖК «Нові Жуляни». З огляду на досить позитивний досвід забудовника щодо дотримання термінів здачі перших черг ЖК «Петрівський квартал», багато хто очікував від «Новобуд» такої ж політики і щодо нових комплексів, проте цього не сталося.

На старті продажів анонсували завершення перших будинків ЖК «Квартал Крюківщина» в 4 кварталі 2017 року. Згодом терміни зсувалися раз п'ять-шість: спочатку на перший квартал 2018 року, потім на літо, на кінець року, на перший квартал 2019-го, другий квартал. Зараз вже озвучують терміни осінь, а то і кінець року. Ну, а з огляду на практику не здавати будинок на кінець року, то реально можна очікувати початку заселення десь в 2020-му році.

З ЖК «Нові Жуляни» ситуація ще складніша, оскільки тут тільки ведеться підготовка до будівництва. Продажі почалися ще навесні 2018 року, причому нових покупців заманювали знижками при 100%-й оплаті, проте за рік будівництво не зрушило далі установки паркану і побутівок.

Спочатку комплекс брендовали як «Квартал Крюківщина-2», однак, з урахуванням не найкращої репутації «першого кварталу», змінили бренд. Анонсувалася здача перших будинків другого комплексу на кінець 2019 року, потім на 2020-й рік (перша черга другий квартал, друга черга — четвертий), однак прогнози тут давати складно. У той же час інший об'єкт девелопера — ЖК «Нові Теремки» — хоч і стартував пізніше, однак темпи будівництва були вищими. Затримки траплялися і в «Петрівському кварталі», що призводило до акцій протесту інвесторів.

Інвестори «Кварталу Крюківщина» вже піднімали питання компенсацій за суттєве — вже півтора року, а за фактом буде більше — затягування введення в експлуатацію, однак пеня за затримки була передбачена в договорах тільки на ранній стадії інвестування, і, можливо, це будуть коридорні комори.

Оформляється інвестування в ЖК «Квартал Крюківщина» через договір деріатіва з Компанією з управління активами «Андере Ріхтінген» з реєстрацією на біржі, висновок форвардного контракту і договору купівлі-продажу майнових прав, який укладається з ТОВ «Крюковщина». Вартість залежить від технології будівництва (в цегляних трохи дорожче), кількості кімнат (однушки традиційно дорожче), також передбачені знижки при 100% оплаті на квартири великої площі; є розстрочка від забудовника з першим внеском від 30%.

У ЖК «Нові Жуляни» є форвардний контракт і договір купівлі-продажу майнових прав з ТОВ «Житловий комплекс Нові Жуляни». Тут пропонують розстрочку з першим внеском від 10%, при 50% першого внеску вартість метра знижується, є і знижки при 100% оплаті. Обслуговувати комплекси буде приватний ЖЕК, озвучуваний в офісі продажів тариф — 5,90 грн/кв. м.

 


 Как срастаются пригороды: ЖК Квартал Крюковщина и ЖК Новые Жуляны

3m2 напоминает, что перед покупкой квартиры, необходимо проверить разрешительную документацию ЖК и застройщика


Автор: Артем Сиренко

Кольцо пригородов вокруг Киева постепенно сжимается. Разросшиеся города-спутники и превращающиеся в многоэтажные жилмассивы села постепенно срастаются друг с другом. Именно так происходит на южной окраине Вишневого, где через дорогу уже осваивается под застройку бывшее колхозное поле села Крюковщина.

Сейчас в этой местности строится более десятка жилых комплексов, состоящих из нескольких зданий, — так что через несколько лет число жителей этого нового «Крюковщина-Сити» явно превысит население исторической «одноэтажной» Крюковщины. Пока же в очередном обзоре 3m2 «финиширующий» ЖК «Квартал Крюковщина», который передает эстафету строительства ЖК «Новые Жуляны». Да-да, это комплексы одного застройщика и расположены они совсем рядом.

Местоположение: как это — буквально между городом и селом

ЖК «Квартал Крюковщина» располагается на улице Василя Стуса, которая разделяет село Крюковщина и город Вишневое. Впрочем, строительный адрес комплекса — улица Возрождения, 1. Эта улица уходит вглубь бывшего поля, физически ее еще не существует, однако дальше по ней запланирован ЖК «Новые Жуляны».

Улица Стуса (далее переходящая в улицу Булакова) еще недавно представляла собой загородное шоссе, сейчас же все больше напоминает городской проспект. Прошлым летом ее расширили, заменили асфальт, однако тротуары появились далеко не везде, что уж говорить о пешеходных переходах (пару светофоров есть, но их недостаточно). Учитывая, что по обе стороны улицы и жилье, и магазины, желающих перейти немало, пока это небезопасно.

Эта улица одновременно и основной, и самый короткий путь в Киев, она выходит под Жулянский путепровод и переходит в Воздухофлотский проспект. Хотя здесь метро нет и близко, до центра города получается недалеко, это направление не слишком загружено, да и маршрутки идут прямо в центр: и на Подол, и на Центральный вокзал. От Жулянского путепровода еще можно через частный сектор Жулян выехать в район Ликограда и улицы Васильковской.

«На авто — до метро» — для тех, кто присматривает для себя варианты жилья за городом

Второй вариант — через соседнее село Гатное на Теремки. Дорога здесь довольно узкая, всего две полосы, но в непиковое время можно минут за 15 доехать, в часы пик ситуация куда хуже. Маршрутки здесь идут до метро «Теремки», есть и рейсы до Лыбедской площади и бульвара Дружбы Народов. Преимущество этих маршруток, что конечная рядом: у железнодорожной станции «Вишневое», а значит еще можно сесть.

Еще один вариант — от ж/д станции, только с другой стороны, оттуда маршрутки идут на Окружную и дальше на Святошин и Нивки. Правда, до станции электрички более километра, но пригородные поезда — альтернатива маршруткам (если удастся зайти: в часы пик они уже переполнены). Зато на поезде можно было бы попасть без пробок и в центр города, ну а в перспективе обсуждается расширение городской электрички в подобие наземного метро по образцу берлинского С-бана.

Инфраструктура как для пригорода здесь довольно развита, хотя и относится к Вишневому. Близ железнодорожной станции расположен рынок и несколько средних супермаркетов, а вот буквально через дорогу от ЖК «Квартал Крюковщина» есть большой супермаркет «Новус» с сопутствующей сферой услуг. Ну? а со временем не так далеко откроется огромный ТРЦ «Республика».

С социальной инфраструктурой традиционно для растущего пригорода ситуация не лучшая, хотя развитие есть. Единственная в Крюковщине школа расположена в полутора километрах от ЖК «Квартал Крюковщина», ожил долгострой нового корпуса школы №1 Вишневого, расположенной менее чем в километре. Расширяют и муниципальные садики, правда в Вишневом. Достроили второй корпус детсадика «Барвинок», строится садик за расположенным рядом ЖК «Акварели-2».

Тесное переплетение инфраструктуры Крюковщины и Вишневого по идее должно со временем привести к объединению этих муниципальных образований, однако пока в условиях строительного бума местным властям куда выгоднее сохранять независимость, особенно в вопросах раздела земли и разрешений на строительство. Впрочем, на ситуацию со статусом «многоэтажного села» могут повлиять новые строительные нормы, утвержденные прошлой осенью.

По новым нормам, в населенных пунктах со статусом «село» можно строить жилые дома высотой не более 5 этажей, тогда как даже ЖК «Новые Жуляны» планируется с высотностью более 10. Выходом может стать или присоединение к Вишневому, или создание объединенной территориальной громады с этим городом, либо получение Крюковщиной статуса города. Последнее случается сейчас нечасто, однако не так давно путь от поселка городского типа до города прошла Буча.

Что касается дальнейшего развития территории, то о нем можно судить по карте земельного кадастра: поле уже разделено на участки, как на большие, в среднем по 1,8 га, так и на кварталы мелких участков для коттеджной застройки. Правда, разделив землю и передав ее в частную собственность, местные власти «забыли» про площади под улицы, так что чем дальше вглубь поля осваивать будет тяжелее.

Юридически к освоению колхозного поля и смене целевого назначения есть вопросы: градостроительная документация не проходила экологическую экспертизу. Основанием для строительства являются изменения в генеральном плане застройки села Крюковщина, утвержденные сельсоветом в марте 2017 года. Впрочем, согласно генпланов что Крюковщины, что Вишневого, окрестные земли будут застраиваться и дальше, а вот заложенный в давнем киевском генплане троллейбус через Гатное на Вишневое через Крюковщину уже вряд ли станет реальностью.

Что строят: комплексы, дома и планировки

ЖК «Квартал Крюковщина» включает в себя семь зданий по 6-11 этажей, достаточно компактно расположенных на участке в 1,6 га и различающихся технологией строительства. По традиционной кирпичной технологии выстроены дома №№ 2 (11-этажка), 4 (8-этажка), 6 (10-этажка) и 7 (11-этажка), остальные — по монолитно-каркасной: №№ 1 (11-этажка), 3 (6-этажка) и 5 (11-этажка). Всего в комплексе заявлено 453 квартиры. Внутренние дворики заявлены как закрытые и от автомобилей, и от посторонних, с детскими и спортивными площадками, газонами и лавочками. Паркинг расположится по периметру комплекса, хотя свободной площади там немного.

Комплекс позиционируется в комфорт-классе, при этом на этажах размещается по 6-8 квартир с высотой потолков 2,7 метра. Заполнение стеновых проемов в монолитно-каркасных домах — кирпич, утепление пенополистирол и минеральная вата. Отопление индивидуальное: в каждой квартире предусмотрены двухконтурные котлы, которые обеспечат и горячую воду. На старте строительства комплектность квартиры предусматривала стяжку пола и штукатурку, однако впоследствии немало подобных «опций» были сокращены: чтобы не повышать цену.

В ЖК «Крюковщина» предусмотрены 1-, 2- и 3-трехкомнатные квартиры, площади довольно просторные: в монолитно-каркасных домах однушки стартуют от 46 кв. м, двушки от 60 кв. м и трешки от 89 кв. м. В кирпичных домах квартиры компактней: 1-комнатные от 32 кв. м, 2-комнатные от 54 кв. м и трешки от 78 кв. м. Планировки довольно традиционные, но функциональные: прямоугольные помещения, просторные кухни, есть квартиры с двумя лоджиями, гардеробными комнатами. Впрочем, в продаже в ЖК «Квартал Крюковщина» остались только двухкомнатные квартиры с планировками по 65,9, 70,0 и 72,5 кв. м.

Что касается ЖК «Новые Жуляны», имеющего строительный адрес улица Возрождения, 29, то здесь суммарно заявлено 10 домов высотностью до 14 этажей, технология — монолитно-каркасная, с заполнением кирпичом, утепление — минеральная вата, отопление также индивидуальное, высота потолков — те же 2,7 метра. В первой очереди комплекса пока запланированы 4 дома: два трехсекционных П-образных и два двухсекционных линейных, с общим внутренним двором без машин, закрытым и для посторонних. Парковки — гостевые, по периметру, правда, на генплане они не показаны.

По планировкам секции домов делятся на Г-образные и линейные. В Г-образных секциях на этаже предусмотрено 6 однокомнатных, 2 двухкомнатных, одна трехкомнатная квартиры, развозить жильцов будет по 2 лифта на секцию. Внутри квартир свободная планировка, стены показаны пунктирами, кроме несущих, также условные лоджии на кухнях. Застройщик позиционирует это как новый тип квартир: «однодвушки» и «двутрешки», что обеспечивает большую гибкость для покупателей в выборе планировки.

Из особенностей в торцевых квартирах в санузлах есть небольшие окошки, а трешки спланированы «вагончиком»: комнаты расположены друг за другом выходят в длинный коридор, в некоторых секциях предусмотрены балконы. Cамая маленькая квартира-студия в Г-образной секции имеет площадь 29,32 кв. м. В линейных секциях на этаже уже по 10 квартир, все те же 2 лифта, во всех секциях в общих коридорах есть кладовые. Парковки также заявлены гостевые по периметру небольшого участка в 4 га.

Что с документами: земля, разрешения и кто застройщик

Девелопер проекта — бренд NOVBUD (ранее известный и как BIG Development), на сегодняшний день стоит сразу в нескольких юго-западных пригородах Киева. Так, помимо ЖК «Квартал Крюковщина» и «Новые Жуляны», это ЖК «Петровский квартал» в селе Святопетровское (около 50 домов построено и 20 в стадии строительства или проектирования) и ЖК «Новые Теремки» в селе Новоселки (13 домов строится, 4 построено, 10 в проекте).

Строительство ЖК «Квартал Крюковщина» ведется на участке площадью 1,5986 га, который, согласно карте земельного кадастра (кадастровый номер 3222484000:02:002:0039), находится в частной собственности, целевое назначение «02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Собственник земли — ООО «Крюковщина», которое выступает заказчиком строительства комплекса. Компания была создана под строительство ЖК — в апреле 2016 года, среди ее основателей ООО «Петровский Квартал» и «Біг Кепітал Лімітед», связанные с другими проектами NOVBUD.

По этому земельному участку были судебные разбирательства, которые привели и к наложению ареста на землю, и к запрету на строительство. В июле 2018 года ООО «Инфинити-Сервис» подало иск в Хозяйственный суд Киевской области на ООО «Крюковщина» с целью запретить подключение к канализации и водопроводным сетям, которые принадлежат истцу, а в августе уже Печерским районным судом Киева был наложен арест на земельный участок. Однако уже в октябре того же 2018 года Киевский апелляционный суд отменил предыдущие решения и снял арест с земли. Конфликт вокруг подключений был решен, получены новые технические условия — и коммуникации подключены.

Градостроительные условия и ограничения, а также декларации на строительство оформлялись на отдельные дома, таким образом удалось избежать необходимости оформления разрешения на строительство и соответствующей экспертизы. Генподрядчиком работ выступает ООО «Житлолюкс-Плюс», до весны 2017 года строительство выполняла компания ООО «Проммонолітбуд».

Что же касается ЖК «Новые Жуляны», то здесь пока только ведется оформление документации, в мае 2018 года было представлено уведомление о начале подготовительных работ серии КС №010181411304, однако оно не дает права на выполнение строительных работ.

Как заселиться: сроки и механизмы инвестирования

Вопрос сроков сдачи, пожалуй, самый острый для инвесторов что ЖК «Квартал Крюковщина», что ЖК «Новые Жуляны». Учитывая достаточно позитивный опыт застройщика по соблюдению сроков сдачи первых очередей ЖК «Петровский квартал», многие ожидали от «Новобуда» такой же политики и в отношении новых комплексов, однако этого не случилось.

На старте продаж анонсировали завершение первых домов ЖК «Квартал Крюковщина» в 4 квартале 2017 года. Впоследствии сроки сдвигались раз пять-шесть: сначала на первый квартал 2018 года, затем на лето, на конец года, на первый квартал 2019-го, второй квартал. Сейчас уже озвучивают сроки осень, а то и конец года. Ну а учитывая практику не сдавать дом на конец года, то реально можно ожидать начала заселения где-то в 2020-м году.

С ЖК «Новые Жуляны» ситуация еще сложнее, поскольку здесь только ведется подготовка к строительству. Продажи начались еще весной 2018 года, причем новых покупателей заманивали скидками при 100%-й оплате, однако за год стройка не сдвинулась дальше установки забора и бытовок.

Изначально комплекс брендировали как «Квартал Крюковщина-2», однако, по всей видимости с учетом не лучшей репутации «первого квартала», сменили бренд. Анонсировалась сдача первых домов второго комплекса на конец 2019 года, затем на 2020-й год (первая очередь второй квартал, вторая очередь — четвертый), однако прогнозы здесь давать сложно. В то же время другой объект девелопера — ЖК «Новые Теремки» — хоть и стартовал позже, однако темпы строительства были выше. Задержки случались и в «Петровском квартале», что приводило к акциям протеста инвесторов.

Инвесторы «Квартала Крюковщина» уже поднимали вопрос компенсаций за существенную — уже полтора года, а по факту будет больше — просрочку сдачи, однако пеня за задержки была предусмотрена в договорах только на ранней стадии инвестирования, и, возможно, это будут коридорные кладовые.

Оформляется инвестирование в ЖК «Квартал Крюковщина» через договор дериатива с Компанией по управлению активами «Андере Рихтинген» с регистрацией на бирже, заключение форвардного контракта и договора купли-продажи имущественных прав, который заключается с ООО «Крюковщина». Стоимость зависит от технологии строительства (в кирпичных немного дороже), количества комнат (однушки традиционно дороже), также предусмотрены скидки при 100% оплате на квартиры большой площади; есть рассрочка от застройщика с первым взносом от 30%.

В ЖК «Новые Жуляны» заключается форвардный договор и договор купли-продажи имущественных прав с ООО «Жилой комплекс Новые Жуляны». Здесь предлагают рассрочку с первым взносом от 10%, при 50% первого взноса стоимость метра снижается, есть и скидки при 100% оплате. Обслуживать комплексы будет частный ЖЭК, озвучиваемый в офисе продаж тариф — 5,90 грн/кв. м.


Статьи по теме:

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ:

Для добавления комментария необходимо авторизоваться
Рынок новостроек Киева
Август 2019
Средняя
цена
23 100
грн/м2

Динамика
цен
-1,7%

ЖК Киева /
Новые ЖК
247 / 5

по данным Статистика цен на недвижимость от ЛУН.ua
наверх