Суд відпустив гендиректора Укрбуду. У компанії заявили, що НАБУ перевищило свої повноваження

16 мая 2019

Нагадуємо, що 3m2 є і в Telegram.
Все про новобудови Києва та області — у вашому месенджері!

16 травня Шевченківський суд Києва визнав незаконним затримання детективами НАБУ генерального директора компанії «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороди та звільнив його з-під варти. Затримання відбулося 14 травня у рамках розслідування зловживань командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова при обміні квартир для військовослужбовців.

Своїм рішенням суд визнав незаконність дій НАБУ, встановивши факт перевищення ними своїх службових повноважень. Адвокати вже готують заяву про злочин, скоєний працівниками НАБУ, йдеться у повідомленні компанії. Дві доби утримуючи затриманого, детективи не вручали йому подання про обрання запобіжного заходу, а саме затримання було незаконним. Крім того, вони намагалися перешкоджати роботі суду, який розглядав справу про незаконне затримання, заявляючи немотивований відвід судді.

Адвокати впевнені, що це було зроблено з метою затягування процесу та незаконного утримування особи під вартою.

«Затримання відбувалося з грубими порушеннями 208 статті кримінально-процесуального кодексу. Без ухвали уповноважені особи можуть затримувати лише тих підозрюваних, яких застали під час вчинення злочину або на яких безпосередньо після вчинення злочину вказують очевидці чи очевидні ознаки. Або ж якщо є підстави вважати, що підозрюваний може втекти, — зазначив адвокат Олег Татаров. — Почнемо з того, що на момент його незаконного затримання Олег Майборода навіть не перебував у статусі підозрюваного. Також за півтора роки розслідування він десятки раз виїжджав за кордон, а отже точно не мав наміру нікуди тікати. Навпаки, протягом цього часу він та інші представники „Укрбуд Девелопмент“ усіма силами сприяли роботі НАБУ».

Адвокат зазначив, що протягом проведення досудового розслідування детективам НАБУ надавали всі необхідні документи та пояснення, а співробітники «Укрбуд Девелопмент» давали свідчення на допитах. У тому числі на допит в якості свідка ходив і сам Олег Майборода. При цьому в «Укрбуд Девелопмент» наголошують, що більш за всіх зацікавлені сприяти повному та неупередженому проведенню досудового розслідування, про що неодноразово зверталися з листами до НАБУ, останнє було наприкінці квітня. В компанії говорять, що занепокоєні тривалістю розслідування, оскільки відкрите кримінальне провадження шкодить репутації «Укрбуд Девелопмент» та може використовуватися у нечесній конкурентній боротьбі.

«Жодних підстав для таких агресивних дій з боку Національного антикорупційного бюро немає. І без того надавали і документи, і свідчення. Ніхто ні від кого не ховався. І надалі залишаємося максимально відкритими. Якщо чесно, така стратегія вже більше нагадує якесь свавілля та провокацію. Тиск на бізнес, який, між іншим, представляє інтереси тисяч клієнтів, котрі інвестували в будівництво житла в Києві», — додав Олег Татаров.

«У моєму житті були різні ситуації, і свавіллям правоохоронних органів в нашій країні нікого не здивуєш. Але я зовсім не очікував такого свавілля від НАБУ. Нова структура, на яку всі покладали стільки надій, все глибше тоне в болоті своїх амбіцій упереміш з некомпетентністю. Особливо яскраво це проявилося на тлі зміни влади і судомних спроб довести, що вони важливі і потрібні суспільству. Ось тільки ідея, яка спочатку стояла за створенням бюро, загубилася десь по дорозі. Зараз це лише піар замість результатів роботи та свавілля замість дотримання законів. Найближчим часом ми розкладемо на молекули розслідування НАБУ з приводу історії з обміном квартир Нацгвардії. Ті, хто намагаються за вуха притягнути кримінальний підтекст у цій історії, рано чи пізно теж відповідатимуть перед законом»,- зазначив у дописі на Facebook Олег Майборода.


Статьи по теме:

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ:

Для добавления комментария необходимо авторизоваться
Рынок новостроек Киева
Август 2019
Средняя
цена
23 100
грн/м2

Динамика
цен
-1,7%

ЖК Киева /
Новые ЖК
247 / 5

по данным Статистика цен на недвижимость от ЛУН.ua
наверх