Процес реєстрації нерухомості пропонують фіксувати на відео

16 мая 2019

Нагадуємо, що 3m2 є і в Telegram.
Все про новобудови Києва та області — у вашому месенджері!

Народний депутат С. Ківалов пропонує захистити права власників нерухомого майна від рейдерських захоплень і запобігти рейдерській діяльності шляхом запровадження обов’язкового фіксування технічними засобами (аудіо- та відеофіксація) процесу проведення реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Відповідний проект № 10281 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту права власності на нерухоме майно та запобігання рейдерській діяльності» було зареєстровано в Парламенті 13 травня.

Нардеп пропонує внести зміни до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно». Йдеться, зокрема, про:

  • про обов’язкове внесення матеріалів повного фіксування процесу проведення реєстраційних дій за допомогою відеозаписувальних технічних засобів до Державного реєстру прав; включення їх до реєстраційної справи;
  • встановлення тимчасової заборони на відчуження об’єкта нерухомості, стосовно якої виник сумнів щодо справжності поданих документів, і тимчасове блокування державного реєстратора до Державного реєстру прав;
  •  у разі вперше виявленого порушення порядку держреєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав Мін’юст вживатиме заходів щодо скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації прав.

У законопроекті пропонується закріпити на законодавчому рівні визначення терміна «рейдерська діяльність» — діяльність державного реєстратора, спрямована на незаконну передачу права власності на нерухоме майно, вчинена на підставі завідомо неправдивих документів або за відсутності документів, на підставі яких заявлене речове право. Також установлюється, що рейдерська діяльність є підставою притягнення суб’єктів державної реєстрації прав до кримінальної відповідальності у порядку, встановленому законом.

Крім того, законопроектом передбачено посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за внесення неправдивих відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та невнесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно матеріалів обов’язкової фіксації процесу надання згоди на внесення інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.


Статьи по теме:

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ:

Для добавления комментария необходимо авторизоваться
Рынок новостроек Киева
Июль 2019
Средняя
цена
23 500
грн/м2

Динамика
цен
-1,67%

ЖК Киева /
Новые ЖК
247 / 5

по данным Статистика цен на недвижимость от ЛУН.ua
наверх