На Осокорках триває будівництво скандального ЖК, незважаючи на заборону

20 мая 2019

Нагадуємо, що 3m2 є і в Telegram.
Все про новобудови Києва та області — у вашому месенджері!

На Осокорках триває будівництво скандального житлового комплексу «Патріотика на озерах», незважаючи на те, що Київрада розірвала договір оренди із забудовником. Про це повідомляє LB.ua.

Так, в минулу середу, 15 травня, КП «Київблагоустрій» привезло на Осокорки бетонні плити, щоб перекрити дорогу на будмайданчик. Крім комунальників, на місце в той момент підійшли місцеві жителі і кілька міцних чоловіків у спортивних костюмах, які представилися інвесторами. За словами активістів, ці «інвестори» живуть там же, на пустирі біля будівництва, в вагончиках або брезентових наметах. Ці «інвестори» не пропустили машину «Київблагоустрою» з плитами. Комунальники почекали до кінця робочого дня та поїхали. Від коментарів представники комунального підприємства відмовилися, і будівництво продовжилася. Однак активісти не впадають у відчай і мають намір продовжувати боротьбу за екопарк «Осокорки».

«Зараз ми знаходимося на фінішній прямій по дуже цікавим рішенням. ДАБК (Державна архітектурно-будівельна комісія) може помахом меча розрубати цей гордіїв вузол. У них є всі документальні підстави анулювати дозвіл на будівництво. Як тільки вони його анулюють, це питання знімається автоматично. Всі дії забудовника автоматично стануть незаконними», — розповів член ГО «Екопарк Осокорки» Максим Стравінський.

Тим часом на сайті банку «Аркада», який будує ЖК «Патріотики на озерах», у четвер, 16 травня, було опубліковано звернення до інвесторів скандального житлового комплексу. У зверненні йдеться про те, що під час засідання комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства заступник голови КМДА Олександр Спасибко зазначив, що документи на будівництво ЖК «Патріотики на озерах» відповідають законодавству.

«Він підтвердив, що забудовник має законний пакет дозвільної документації та чинним договором оренди на землю. При цьому Олександр Спасибко зазначив, що, згідно з Генеральним планом, столиця повинна розвиватися в південно-західному напрямку. Тому, за його словами, будівництво ЖК "Патріотики на озерах» не суперечить Генеральному плану і містобудівної документації, оскільки ця територія може бути освоєна під житлову та соціально-інфраструктурну забудову», — йдеться у зверненні.

В результаті обговорення будівництва скандального ЖК столичні чиновники прийшли до висновку, що ситуація вимагає більш ретельного вивчення. Також в зверненні сказано, що комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства буде рекомендувати меру Києва Віталію Кличку провести додаткові консультації з інвесторами ЖК «Патріотики на озерах».

Нагадаємо, в кінці січня 2019 року Київрада розірвала договір оренди із забудовником, який планував звести на Осокорках житловий комплекс «Патріотика на озерах». Активісти боролися проти забудови озер на Осокорках та хотіли перетворити цю територію в повноцінний екологічний парк. Після протестів місцевих жителів столичні депутати подали позов до Окружного адмінсуду з метою оскаржити забудову зеленої зони з озерами на Осокорках. А в жовтні минулого року забудовник відновив забудову озер.

У березні 2019 року на Осокорках демонтували незаконну естакаду, яка повинна була вести до скандального ЖК «Патріотики на озерах». Пізніше столична влада пояснили, що естакада на перетині вулиці Колекторній і проспекту Петра Григоренка побудована незаконно і могла виникнути надзвичайна ситуація через загрозу руйнування колекторів.


Статьи по теме:

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ:

Для добавления комментария необходимо авторизоваться
Рынок новостроек Киева
Август 2019
Средняя
цена
23 100
грн/м2

Динамика
цен
-1,7%

ЖК Киева /
Новые ЖК
247 / 5

по данным Статистика цен на недвижимость от ЛУН.ua
наверх