Дизайн вузької кімнати. 5 корисних порад

24 мая 2019

Коли маєш квадратну кімнату, питань, як зонувати простір, практично не виникає. Всі меблі стають на свої місця, візуально ти уявляєш, що і де має стояти, і втілюєш це в життя. Однак в квартирах часто зустрічаються витягнуті приміщення, що мають вузький торець і довгі бічні стіни. Як бути? 3m2 підібрав для вас кілька корисних порад.

Не розміщуйте всі предмети меблів уздовж видовженої стіни

Головна помилка новачків. Згадайте типову вітальню в будь-який хрущовці, де пара крісел і диван вишикувалися в лінійку. Додайте ще шафу, журнальний столик і телевізор з протилежного боку або в кутку.

Подібний підхід візуально ще більше подовжує кімнату і сприяє її непропорційності.

Як бути? Необхідно розділити прямокутну кімнату на функціональні зони. Скажімо, в одній частині навіть вельми скромною за площею вітальні вміститься невелика обідня група або робоче місце, а в іншій — умовний центр композиції у вигляді телевізора або декоративної камінної топки. І від цього центру по колу можна розставити диван і крісла, постелити килим.

Не розміщуйте меблі по периметру приміщення

Таке розташування візуально робить кімнату вужчою і тільки підкреслює неправильну геометрію.

Як бути? Прагнемо до центру. Розмістіть в центрі парні крісла і диван — затишна гостьова зона, біля стіни зробіть робочу зону з невеликим столом, стелажем для книг. При цьому треба бути обережним і не «кучкувати» меблеві групи, інакше інтер'єр втратить візуальну збалансованість.

Намагайтеся уникати повної симетрії

Симетричність лише підкреслить витягнутість кімнати. А нам цього не хочеться.

Як бути? Створюємо візуальний хаос. Окремі предмети меблів, наприклад крісла, можна розташувати діагонально. Композиційний центр в видовженої вітальні краще організувати у довгої стіни, а роль м'якої зони зіграє компактний кутовий диван.

Не допускайте велику відстань між великими меблями

Порожні простори в довгастій кімнаті будуть виглядати як своєрідні коридори, від того інтер'єр не створить відчуття «обіймаючого» комфорту.

Як бути? Прагнути візуально «оквадратити» кімнату. Припустимо, якщо вікно розташоване на поздовжній стіні, то вздовж вузької ставимо шафу-купе з дверцятами такого ж відтінку, як і стіни кімнати. Таким чином приміщення візуально стає коротшим на глибину шафи: це візуально наближає приміщення до квадратної форми.

Уникайте яскравих контрастів

Не використовуйте поздовжні кольорові лінії і акценти, а також майте на увазі, що різкі колірні поєднання значно впливають на геометрію приміщення.

 

Як бути? Раціонально буде пофарбувати верхню половину стіни фарбою, а нижню обклеїти шпалерами з орнаментом в такій же гамі. Такий горизонтальний поділ стін спрацює на візуальне розширення.


Дизайн узкой комнаты. 5 полезных советов

Когда у тебя квадратная комната, вопросов, как зонировать пространство, практически не возникает. Вся мебель становится на свои места, визуально ты представляешь, что и где должно стоять, и воплощаешь это в жизнь. Однако в квартирах часто встречаются вытянутые помещения, имеющие узкий торец и длинные боковые стены. Как быть? 3m2 подобрал для вас несколько полезных советов.

Не располагайте все предметы мебели вдоль продолговатой стены

Главная ошибка новичков. Вспомните типичную гостиную в любой хрущевке, где пара кресел и диван выстроились в линейку. Добавьте еще шкаф, журнальный столик и телевизор с противоположной стороны или в углу.

Подобный подход визуально ещё больше удлиняет комнату и способствует ее непропорциональности.

Как быть? Необходимо разделить прямоугольную комнату на функциональные зоны. Скажем, в одной части даже весьма скромной по площади гостиной уместится небольшая обеденная группа или рабочее место, а в другой — условный центр композиции в виде телевизора или декоративной каминной топки. И от этого центра по кругу можно расставить диван и кресла, постелить ковер.

Не располагайте предметы мебели по периметру помещения

Такое расположение визуально делает комнату уже, стесняет ее и только подчеркивает неправильную геометрию.

Как быть? Стремимся к центру. Расположите в центре парные кресла и диван — уютная гостевая зона, возле стены сделайте рабочую зону с небольшим столом, стеллажом для книг. При этом надо быть осторожным и не «кучковать» мебельные группы, иначе интерьер утратит визуальную сбалансированность.

Старайтесь избегать полной симметрии

Симметричность лишь подчеркнет вытянутость комнаты. А нам этого не хочется.

Как быть? Создаем визуальный хаос. Отдельные предметы мебели, к примеру кресла, можно расположить диагонально. Композиционный центр в продолговатой гостиной лучше организовать у длинной стены, а роль мягкой зоны сыграет компактный угловой диван.

Не допускайте большого расстояния между крупной мебелью

Пустые пространства в продолговатой комнате будут смотреться как своеобразные коридоры, отчего интерьер не создаст ощущения «обнимающего» комфорта.

Как быть? Стремиться визуально «оквадратить» комнату. Допустим, если окно находится на продольной стене, то вдоль узкой ставим шкаф-купе с дверцами такого же оттенка, как и стены комнаты. Таким образом помещение визуально становится короче на глубину шкафа: это зрительно приближает помещение к квадратной форме.

Избегайте ярких контрастов

Не используйте продольные цветовые линии и акценты, а также имейте в виду, что резкие цветовые сочетания значительно влияют на геометрию помещения.

Как быть? Рационально будет окрасить верхнюю половину стены краской, а нижнюю оклеить обоями с орнаментом, но в той же гамме. Такое горизонтальное деление стен сработает на визуальное расширение.

Источник вдохновения: roomble.com

 


Статьи по теме:

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ:

Для добавления комментария необходимо авторизоваться
Рынок новостроек Киева
Июль 2019
Средняя
цена
23 500
грн/м2

Динамика
цен
-1,67%

ЖК Киева /
Новые ЖК
247 / 5

по данным Статистика цен на недвижимость от ЛУН.ua
наверх