Як створити ОСББ: покрокова інструкція

23 сентября 2019

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку — це неприбуткова юридична особа, яка створена власниками квартир в ЖК для користування, утримання та управління будинком. 

Серед плюсів — самостійність в управлінні будинком, прозорість витрат і контроль за веденням господарських справ, підписання договорів про надання послуг із підрядниками напряму. З мінусів варто визначити спільну оплату тарифів на увесь будинок (раптом хтось не платить геть, доведеться за нього), відповідальність не лише за квартиру, але й за прибудинкову територію. Тим не менш, саме така ініціативність і активність подекуди може врятувати від марнотратства і покращити житловий фонд. Саме тому нижче ми даємо просту інструкцію з основних кроків для створення ОСББ.

Перший етап — знати

Вивчити вимоги Закону України «Про об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку» щодо створення об`єднання.

Чікто усівідомити і розмежувати правила, які діють всередині ОСББ.

Варто розібратись, які функції виконує правління, які — контрольно-ревізійна комісія

Вивчити порядок прийняття рішень, як впливати на голову ОСББ.

Другий етап — хотіти

Закон вимагає сповістити всіх співвласників будинку про проведення установчих зборів не пізніше ніж за 14 дні до них. 

Для цього потрібно:

- створити ініціативну групу не менш як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень будинку. Ось тут знайдете протокол створення ініціативної групи для реєстрації ОСББ

Повідомити усіх сусідів про проведення установчих зборів зі створення об‘єднання співвласників багатоквартирного будинку. Ось зразок повідомлення

З ким не вийшло зв`язатися, необхідно сповіщати поштою рекомендованим листом і шляхом оголошення. Зразок оголошення тут

Отримати інформацію про усіх співвласників будинку, загальну площу квартири нежитлових приміщень співвласників будинку (власник квартири/нежитлового приміщення).

Третій етап — вирішити

Саме на установчих зборах співвласники мають захотіти і вирішити проголосувати за створення ОСББ. Для проведення зборів потрібно обрати голову та секретаря зборів.

Окрім того, важливо підготувати пакет документів: 

Протокол Установчих зборів зі створення ОСББ (у двох примірниках);

Листки письмового опитування співвласників (у двох примірниках);

Статут ОСББ.

Четвертий етап — повідомити державу

Державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців». Державна реєстрація ОСББ відбувається в центрах надання адміністративних послуг.

Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою, відкриття рахунку в банку.

При подальшій діяльності ОСББ вам необхідно ознайомитися з рекомендованим переліком нормативних актів щодо діяльності ОСББ.


Статьи по теме:

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ:

Для добавления комментария необходимо авторизоваться
Рынок новостроек Киева
Сентябрь 2019
Средняя
цена
24 000
грн/м2

Динамика
цен
+3,9%

ЖК Киева /
Новые ЖК
247 / 5

по данным Статистика цен на недвижимость от ЛУН.ua
наверх